Saptamana 1

Duminica
2 sep.
Luni
3 sep.
Marti
4 sep.
Miercuri
5 sep.
Joi
6 sep.
Vineri
7 sep.
Sambata
8 sep.
12:00 – 19:00
Sosire si cazare participanti
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
07:30 – 08:15
Micul dejun
08:45 – 10:45
Test de incadrare lingvistica/ Cursuri germana I (doar pentru participantii nivel A0, care nu au studiat niciodata germana si nu fac testul de limba)
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
09:00 – 13:00
Vizita Rezervatia de ursi de la Zarnesti / Drumetii si vizitari obiective turistice in zona Pietrei Craiului / Prapastiile Zarnestiului / Manastirea Rupestra de la Sinca si Moara de la Ohaba.
10:45 – 13:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
13:00 – 14:00
Pranz
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
15:30 – 16:00
Comunicarea rezultatelor testului si formarea grupelor de lucru
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz la pachet
16:00 – 18:00
Curs de germana II (toti participantii)
15:00 – 19:00
Paint Ball si tir cu arcul.
15:00 – 16:00
Muzica germana: prezentare si auditie (pentru grupele A0, A1, A2) / Cunoastem intr-adevar Gernania?- prezentare (pentru grupele B1, B2, C1)
15:00 – 19:00
Activitati "Aventura Parc" / Vizita "Castelul Bran" / Dupa vizitarea castelului este prevazut timp liber in care se poate vizita targul din localitate.
14:00 – 17:00
Pauza
14:00 – 19:00
Vizita Cetatea Rasnov si pestera Rasn / Concertul Filarmonicii din Brasov in Pestera Rasno.
19:00 – 20:00
Deschiderea Scolii de Vara 2012
18:00 – 19:00
Activitati de cunoastere si socializare
17:00 – 19:00
Prezentare “Guest Speaker”
17:00 – 19:00
Prezentare/ seminar Radu Merica – Presedinte Camera de Comert Romano-Germana
20:30
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina

Saptamana 2

Duminica
9 sep.
Luni
10 sep.
Marti
11 sep.
Miercuri
12 sep.
Joi
13 sep.
Vineri
14 sep.
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
08:00 – 08:45
Micul dejun
09:00 – 10:30
Micul dejun
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
08:45 – 10:45
Cursuri germana I
11:00 – 12:00
Decernare diplome si festivitate de inchidere.
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
10:45 – 11:00
Pauza
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
11:00 – 13:00
Cursuri germana II
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
13:00 – 14:00
Pranz
12:00
Plecare Participanti
14:00 – 16:00
Prezentare / seminar Sven Irmer, Presedinte Konrad Adenauer Stiftung
14:00 – 18:00
Pauza
15:00 – 19:00
Tur “orasul Brasov”
15:00 – 18:30
Drumetie zona Moeciu
14:00 – 16:00
Prezentare “Guest Speaker”
16:00 – 20:00
Pauza
18:00 – 19:00
Muzica germana: prezentare si auditie (pentru grupele B1, B2, C1)/ Cunostem intr-adevar Gernania?- prezentare (pentru grupele A0, A1, A2)
19:00
Cina cu foc de tabara si petrecerea de „La revedere”
20:00
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina
19:00
Cina si seara romaneasca (traditii, dansuri, cantece, mestesuguri din zona)