Saptamana 1

Duminica Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sambata
15:00 – 19:00
Sosire si cazare participanti
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 10:00
Micul dejun
08:30 – 10:00
Micul dejun
09:30 – 11:30
Test de incadrare lingvistica/ Cursuri germana (doar pentru participantii nivel A0, care nu au studiat niciodata germana si nu fac testul de limba)
09:30 – 13:30
Cursuri germana
09:30 – 13:30
Cursuri germana
09:30 – 13:30
Cursuri germana
09:30 – 13:30
Cursuri germana
10:00 – 19:00
Drumetie Piatra Craiului
11:30 – 13:30
Pauza/activitati de cunoastere
13:30 – 14:30
Pranz
14:30 – 16:30
Test de incadrare lingvistica (partea orala)
16:30 – 17:00
Comunicarea rezultatelor testului si formarea grupelor de lucru
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
19:30 – 20:00
Deschiderea Scolii de Vara
17:30 – 19:00
Cursuri Germana (toti participantii)
17:00 – 19:00
Cursuri germana
15:00 – 19:00
Paint Ball, tir cu arcul si tir cu pusca
17:00 – 18:00
Cursuri dans
14:30 – 16:00
Studiul in Germania – oportunitati si provocari Prezentare DAAD (Serviciul German de Schimb Academic)
20:00
Cina
20:00
Cina
20:00
Cina / karaoke
20:00
Cina / urmata de proiectie film german
20:00
Cina / urmata de foc de tabara
20:00
Cina / Cina urmata de prezentare guest speaker
20:00
Cina / Cina urmata de petrecere tematica

Saptamana 2

Duminica Luni Marti Miercuri Joi Vineri
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
08:30 – 09:30
Micul dejun
09:30 – 11:00
Brunch
10:30 – 13:30
Competitii sportive
09:30 – 13:30
Cursuri Germana
09:30 – 13:30
Cursuri germana
09:30 – 13:30
Cursuri germana
09:30 – 13:30
Cursuri germana
10:30 – 12:00
Decernare diplome si festivitate de inchidere
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
13:30 – 14:30
Pranz
12:00
Plecare participanti
14:30 – 15:30
Cultura si civilizatie germana
14:30 – 19:30
Tur Ghidat al orasului Brasov
14:30 – 19:00
Prezentare guest speaker
14:30 – 19:00
Parc Aventura
17:00 – 18:00
Cursuri de dans

17:00 – 19:00
Cursuri dans

17:00 – 19:00
Cursuri germana

20:00
Cina
20:00
Cina/ urmata de prezentarea FABIZ
20:00
Cina
20:00
Cina / urmata de proiectie de film german
20:00
Cina si petrecerea de „La revedere”

*** programul de mai sus are doar valoare exemplificativa, de la un modul la altul putand aparea modificari in cadrul activitatilor de timp liber, prezentarilor etc