Preh-logo-smINGINER CALITATE – CUSTOMER SERVICE
Data publicarii: 17.03.2015
Localitate: Brasov
Functie: Inginerie; Inginer calitate; Inginer productie; Inginer
Nivel cariera: Middle-level (peste 3 ani)
Tip contract: Full-Time
Nivel studii: Diploma universitara
Domeniu studii: Diploma universitara
Limbi straine: Engleza/Avansat;
Inginer calitate – Customer Service

Post vacant pentru inginer Customer Service, care sa se dezvolte impreuna cu o companie multinationala, certificata ISO/TS 16949, producatoare de comutatoare multifunctionale pentru automobile BMW, Daimler, Audi, Volkswagen, Skoda, etc. (www.preh.com)

Candidatul potrivit, absolvent/a de facultate profil tehnic, bun vorbitor de limba germana, va tine in permanenta legatura direct cu clientii, de cele mai multe ori in limba germana sau engleza, si va avea ca sarcina principala solutionarea solicitarilor/ reclamatiilor acestuia. Pentru atingerea acestui scop va folosi instrumente specifice de calitate, pe care le stapaneste foarte bine: raport 8D, APQP, MSA, PDCA-FTA, diagrama Ishikawa, 6M, 5 de ce?, samd. Va coordona echipa multidisciplinara alcatuita pentru tratarea reclamatiilor, va realiza dosarul PPAP in vederea obtinerii aprobarii clientului, va revizui PFMEA si planul de control.
Vei urma proceduri bine definite si vei realiza proceduri noi atunci cand va fi nevoie, vei urmari indicatori interni de calitate si vei propune actiuni pentru imbunatatirea acestora; de asemenea vei aproba sau vei bloca piesele finite cu ajutorul SAP.

Doresti sa fii acest angajat al nostru?
Candideaza pentru post!

Aplica AICI

Leave a Comment

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.