logo_kremsmueller
Criterii de selectie pentru acest job:
Cunostinte de limba Germana, Engleza
Peste 1 an experienta in munca

Candidatul ideal:
– Persoana entuziasta, comunicativa, cu o foarte buna capacitate de relationare, atitudine pozitiva, dornica sa invete si sa se perfectioneze, cu spirit de echipa si atitudine orientata catre client.
– Studii superioare/medii absolvite
– Experienta min. 1 an secretariat / administrativ / relatii cu clienti / call center
– Foarte bune cunostinte MS Office, internet si Outlook Express.
– Limba germana/engleza scris-vorbit-citit, nivel avansat
– Foarte buna cunoastere a limbii romane si o exprimare corecta oral si in scris
– Foarte bune abilitati organizatorice si atentie la detalii
– Abilitatea de a coordona mai multe sarcini in acelasi timp
– Cunoasterea formulelor si regulilor de politete si curtoazie.
– Rezistenta la conditii de stress.
– Seriozitate, responsabilitate, perseveranta.
– Imagine prezentabila, tinuta foarte ingrijita si postura de business.

Descrierea jobului:
– Primire clienti cu profesionalism si curtoazie
– Preluare/ Initiere apeluri si mesaje telefonice, fax-uri si e-mail-uri
– Transmitere informatii catre clienti (telefonic si la sediu)
– Inregistrare facturi clienti
– Introducere si actualizare baze de date cu informatii clienti si furnizori
– Diverse comunicari / anunturi / informari pe e-mail
– Trimitere corespondenta (posta, curier rapid etc.) Primire si sortare corespondenta. Evidenta registru intrari-iesiri corespondenta / documente
– Sprijin la pregatirea de intalniri de business, itinerarii, rezervari, confirmari.
– Redactare documente. Verificare si corectare texte si documente in limba romana. Sprijin la traducere documente / comunicari engleza , germana
– Verificare necesare stocuri de birotica, papetarie si alte consumabile; centralizare comenzi birotica / departamente
– Mentine zona de receptie organizata si aranjata
– Respecta regulile si procedurile interne ale companiei, nivel inalt de confidentialitate

Descrierea companiei:
Kremsmueller Romania este parte a grupului Kremsmueller care activeaza in Europa si Orientul Mijlociu.
Furnizor de servicii diverse : inginerie, constructie de rezervoare, conducte si altele.
Compania are o larga traditie in industrie in intreaga lume.
www.kremsmueller.at

Aplica AICI