JUNIOR ACCOUNTANT

logo faist

Candidatul ideal

Cerinţele postului

• Studii superioare economice;
• Cunostinte de legislaţie fiscala;
• Atentie la detalii – nivel bun;
• Limba engleza – nivel avansat;
Limba germana – constituie avantaj;
• Operare PC (MS Office) Word, Excel – nivel mediu;
• Operare Power Point -nivel mediu;
• SAP – nivel bun;
• Experienta – min 1 an intr-un post similar.

Descrierea jobului

Scopul general al postului:

Asigura evidenta contabila a furnizorilor interni pentru achizitii de stocuri in vederea evidentei corecte a datoriile fata de tertii Societatii. Comunica cu celelalte departamente pentru a se asigura ca toate documentele contabile sunt inregistrate.
Este responsabil de emiterea facturilor de vânzare către clienţii companiei, monitorizeaza incasarea creantelor ajunse la scadenta si comunica cu clientii si cu departamentul de vanzari pentru rezolvarea blocajelor la plata.

Descrierea companiei

FAIST Mekatronic este parte integranta a grupului britanic FAIST, o multinationala avand 24 de fabrici de manufacturare si logistica in Europa, Asia si America.

Incepand din 2005 fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom şi industria auto, cu un numar de angajati de peste 1300, aflandu-se in continua extindere.

Viziunea noastra este de a deveni lideri in furnizarea de piese turnate din aluminiu, cu inalta precizie de prelucrare mecanica si tratament de suprafata, oferind satisfactie clientilor prin inovatii tehnologice, la nivel international.

Vizitati site-ul nostru www.faist.net

Aplicati cu CV-ul pe adresa resurseumane@faistlightmetals.com

Leave a Comment

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.