Eckerle_logo_1Candidatul ideal:
– Absolvent studii superioare, socio-umane, filologie, economice.
– Foarte bune cunostinte de limba germana si de limba engleza.
– Cunostinte PC (Word, Excel, Internet)
– Persoana organizata, punctuala, capabila sa stabileasca prioritatile.
– Abilitati de comunicare si relationare
– Persoana activa cu spirit de echipa

Descrierea jobului:
– receptionarea si distribuirea apelurilor telefonice, mesajelor, faxurilor,
– receptionarea si verificarea corespondentei si a facturilor
– pregatirea intrunirilor si discutiilor, prelucrarea/ evaluarea ulterioara a acestora
– redactarea documentelor de corespondenta
– activitati administrative, planificarea calatoriilor externe de afaceri
– activitati de protocol, comandarea si gestionarea materialelor de protocol
– traduceri din limbile germana si engleza in limba romana si invers
-realizarea rapoartelor lunare pentru management si evidenta termenelor pentru directiune.
-contributia la inchiderea de luna si alte sarcini de contabilitate primara

Oferta:
– loc de munca in cadrul unei companii cu traditie in domeniul Automotive
– traininguri si posibilitati de dezvoltare profesionala
– echipa competenta si motivanta
– pachet salarial atractiv

Descrierea companiei:

Grupul Eckerle a fost infiinţat in 1968 şi este prezent la nivel global cu facilităţi de producţie in Germania, Europa de Est, Asia şi America de Nord. Principalele noastre competenţe sunt in asamblarea de sisteme de perii pentru electromotoare, produc&acind anual mai mult de 110 milioane de astfel de sisteme. Divizia noastră de automatizare concepe, proiectează şi construieşte cele mai diverse soluţii pentru aceste produse, de la atelierul simplu manual până la instalaţii complexe de producţie.

Alte competenţe sunt in producţia de piese complexe de material plastic şi prelucrarea CNC.
Fiecărei provocări in domeniile noastre automotive, automatizare, tehnica materialelor plastice şi prelucrare CNC
INTOTDEAUNA O SOLUŢIE. Provocaţi-ne, ne bucurăm!

Aplica AICI